Funkční respirační trénink

Zvyšte svůj výkon speciálním tréninkem dýchacího svalstva, pomocí dechového trenažéru SpiroTiger jako světová cyklistická špička.

                                                                    

Na základě klinických studií, je prokázáno, že pravidelným tréninkem se SpiroTiger trenažérem, prokazatelně zvýšíte hodnoty VO2max (maximální spotřebu a využití kyslíku), objem plic (FVC, FEV1), celkovou vytrvalost a elasticitu dechového aparátu.

Na rozdíl od jiných dechových trenažérů, pouze SpiroTiger dokáže simulovat dechové objemy a frekvence, kterých je dosahováno v závodních intenzitách zatížení. Tyto vysoké závodní intenzity, ale naše srdce nedokáže snášet déle než v řádu několika minut, což není dost dlouhá doba pro adekvátní stimulaci a rozvoj dechových parametrů. Dechové paramtery se ideálně rozvíjí až v řádu zatížení desítek minut. 

Jak známo, závodit se nedá denně, ale díky trenažéru SpiroTiger dokážeme naši dechovou soustavu pravidelně a dostatečně dlouho vystavovat závodnímu zatížení a přitom nepřetěžujeme srdeční a svalový aparát. 

 

SpiroTiger je standardnem ve vrcholové cyklistice ať už silničních nebo horských kol. Na právě skončeném mistrovství světa v Novém Městě na Moravě celá řada světové špičky používá SpiroTiger jako běžnou součást tréninku. Mezi jinými i mnohonásobný mistr světa  Nino Schurter a z našich závodníků Ondřej Cink. Nemůžeme tvrdit, že tento trénink má jediný podíl na úspěších zmíněných sportovců. Můžeme však s naprostou jistotou říci, že adekvátní dechový trénink má v přípravě sportovce své nezastupitelné místo a měl by být součástí tréninku všech, kteří chtějí být o krok dál než soupeři.

Elitnímu českému krosaři a bikerovi Tomáši Paprstkovi se podařilo za tři měsíce s pomocí SpiroTigeru zvýšit hodnotu svého VO2max (objem využitého kyslíku – ukazatel aerobní zdatnosti) o 10 % a hodnotu FVC (objem vzduchu po usilovném výdechu) o více než jeden litr ze 4,8 litrů na 5,9 litrů. (Zdroj: www.sportmedical.cz)                

                                                                                                                                            

Fyziologický efekt funkčního tréninku se SpiroTiger

  • Zvýšení vytrvalosti dýchacích svalů a kvality dechového stereotypu v zátěži
  • Zvýšení dodávky kyslíku do zatěžovaných svalů  (VO2 max, Objem plic)
  • Zásadní zvýšení celkové výkonnosti
  • Posílení dýchacích svalů a svalů břicha a zad

Trénink SpiroTiger v praxi

  • Ideálně 2-5x týdně (trénink v délce 5-30 min dle trénovanosti)
  • K citelným změnám ventilačních parametrů dochází již po 1 měsíci tréninku
  • K zasádnímu rozvoji ventilačních parametrů dochází již během 3 měsíce pravidelného tréninku