mySASY-něco z praxe

mySASY je diagnostický systém pro trenéry i sportovce a často mi pomáhá při rozhodování o zařazování, nebo vynechávání závodů, tréninků a dalšího u svých svěřenců.

Na příkladu níže můžeme pozorovat, že po náročném závodě u cyklisty došlo k významnému zhoršení funkčínho stavu a nebylo by tak vhodné zařazovat již za dva dny další plánovaný start. A dobře jsme udělali. K optimalizaci funkčního stavu došlo prakticky až za tři dny a pokud by závodník startoval dříve, riskovali bychom přetížení organismu.

Monitorování funkčního stavu pomocí Heart rate Variability ve zkratce HRV je uznávaná a vědecky podložená, diagnostická metoda. V klinické a sportovní medicíně je HRV metoda využívána již desítky let a výrazně zvyšuje výkonnostní potenciál sportovce.

Doposud na ni ale trošku „padal prach“, protože její správné diagnostikování bylo podmíněné pravidelnými (téměř denními) návštěvami sportovní laboratoře a zachovat její objektivu s sebou přinášelo pro sportovce denní časovou přítěž.

Na tento fakt, doslova geniálně reaguje systém mySASY, který otázku měření HRV dokázal dostat do domácích podmínek sportovců.

Pokud Vás zajímá více o diagnostické metodě mySASY, nebojte se mne kontaktovat a rád Vám jakožto proškolený kondiční trenér projektu mySASY pomohu se správným využitím této diagnostiky.

S pozdravem

Mgr. Aleš Řehoř

WEB: mySASY